Patarimai naudojantis telefonu

Turime saugoti savo telefoną, nes šiais laikais tai yra mūsų mažasis pagalbininkas, kuris padeda mums atlikti daugybę užduočių vos keliais paspaudimais. Manome, kad žmogus turi žinoti, kaip reikia naudoti savo išmanųjį telefoną, kad nereikėtų jo taisyti ar keisti į naują kas keletą mėnesių.
Dalinamės naudingais patarimais, kaip kur kodėl reikia elgtis su savo išmaniuoju. Taip pat čia gali rasti atsakymus į įvairius klausimus pvz. kodėl tavo telefonas greičiau išsikrauna žiemą? 🙂
Šį sąrašą pildome, tad užsuk čia dažniau:
 
#0 Patarimai karštajam vasaros sezonui atlaikyti
Praktiškai vasarai atėjus, norime dabar pat priminti, kaipn elgtis su savo išmaniuoju!
️ Pirmiausia, vasara, o tai reiškia didžiulius karščius, ypač uždarose aplinkose. Todėl niekada nepalikite telefono mašinos salone! Tai gali sukelti ilgaamžių bėdų telefono baterijai ar pačiam telefonui, ko pasekoje, teks keisti vieną arba kitą.
Stenkitės kuo mažiau naudotis telefono esant tiesioginiama saulės spinduliams. Turbūt jau teko pastebėti, kad telefonas išsikrauna žymiai greičiau, nes tiesiog paprasčiausiai pradeda kaisti nuo gaunamos saulės šilumos.
Įsigykite vandeniui atsparų dėklą, nes vasara būna taip kad pamirštame išsiimti telefoną iš kišenės ir tiesiog netyčia einames maudytis su juo ( džiaukitės jeigu dar nepatekot į tokią situaciją ).
Stenkitės kuo mažiau fotografuoti esant tiesioginiama saulės spinduliams šviečiantiems į telefono objektyvą ( svarbiausia ne per ilgai laikyti nukreiptą kamerą į saulę ). Tai kenkia pačiai kamerai ir to pasekoje galite nebeturėti galimybės fotografuoti šią vasarą ( liks tik selfie kamera...)
 
#1 Telefono nešiojimas su raktais
Labai dažnai atsitinka taip, kad telefono ekranas susibraižo tiesiog gulėdamas kišenėje. Taip gali atsitikti dėl to, nes kišenėje kartu nešatės raktus arba metalinius daiktus su aštresniais kampais. Šie daiktai, ypač raktai, gali labai stipriai subraižyti ekraną per porą minučių
Patarimas paprastas: visada nešiok telefoną ir raktus atskirose kišenėse. Net gera plėvelė ar dėklas ne visada apsaugos nuo tokių įbrėžimų.
 
#2 10 naudingų iPhone funkcijų
10 naudingų ir gerų patarimų iPhone savininkams. Patys pabandėm, liuks, kartais pasirodo reikia truputį labiau pašniukštinėti po savo telefoną
 Video rasi čia
 
#3 Kaip palaikyti švarų ir neapkrautą telefoną
Stenkitės neapkrauti savo telefono nereikalingomis programėlėmis bei failais. Kuo labiau apkrautas telefonas tuo sunkiau jis veikia ir greičiau išsikrauna telefono baterija. Tad jei norite, kad telefonas sklandžiai veiktų - nepamirškite retkarčiais jį prasivalyti ir išsitrinti nereikalingus failus.
Programėlė: CCleaner. Ji išvalo šiukšles iš telefono. Visiškai nemokama ir labai lengvai naudojama.
 
#4  Telefono krovimas tik ką jį įsigijus
 Dažniausiai, perkant mobilųjį telefoną, mums jį pataria krauti net iki 12 valandų. Kodėl? Kam? Sena taisyklė, kurios aklai laikosi konsultantai ir net negalvoja kitaip patarti savo klientams. Nedarykite taip. Jeigu nusipirkai išmanųjį, nesvarbu kokio tai gamintojo telefonas, ar Samsung, ar LG - krauk tol, kol energijos lygis pasieks 100% ir gali drąsiai išimti laidą iš rozetės. Taip, pačiu pirmu krovimu gali taip padaryti, ir netgi privalai! Tik ką nusipirkus telefoną rekomenduojame jį įjungti, tada pilnai pakrauti iki 100% ir tik tada naudotis.
 
#5 Kodėl telefonas greičiau išsikrauna žiemą?
 Esant šaltiems orams tikriausiai pastebėjai, kad telefono baterija išsikrauna greičiau ir jo veikimo greitis yra suletėjęs. Taip yra todėl, nes pati baterija susitraukia ir elementariai mažėja jos talpa, o tai ir paveikia pati tel. veikimą. Tačiau, grąžinus į šiltą aplinką ar apskritai jį sušildžius - vėl pradeda įprastai funkcionuoti, o ekrane net pastebime padaugėjusį energijos likutį.
 
 #6 Dingo telefono ryšys. Kaip greitai atstatyti ryšį?
Ar būna taip, kad telefonas staiga praranda ryšį ir Jūs liekate be galimybės paskambinti ir, žinoma, be mobiliojo interneto. Dažnas vartotojas tokiu atveju bando perkrauti telefoną, o tai užtrunka nemažai laiko.  Tačiau yra greitesnis būdas atgauti ryšį. Viskas ką reikia daryti tai nueiti į nustatymus -> Air plane mode -> įjungti ir iškarto išjungti. Viskas, telefonas vėl pradės ieškoti savojo ryšio operatoriaus. Ir telefono nereikėjo perkrauti, ir automatiškai Jūs vėl turite ryšį 🙂
 
#7 Pirk telefoną po to, kai esi jį "pačiupinėjąs"
Jūs naršote internete telefonų katalogą ir bandote išsirinkti Jums patinkantį modelį. Tačiau, kad ir kaip išmanusis gerai atrodytų, kad ir kokie įspūdingi jo parametrai, kad ir kokia būtų jam skiriama nuolaida - NIEKADA nepirkite telefono tik iš matymo kataloge. Kodėl? Nes tik pradėjus jį naudoti, telefonas gali jums nepatikti ir būti ne toks, kokio norėjote/tikėjotės. Visada nuvažiuokite iki artimiausio telefonų salono ir paprašykite salono darbuotojo pasibandyti modelį. Ir tik tada spręskite, ar išmanusis Jums patinka, ar Jus tenkina telefono kamera ir kiti parametrai. Ir tik tada nuspręskite, ar verta jį pirkti.
Patarimas: pirk telefoną tik tada, kai esi pats jį pasibandęs ir "pačiupinėjąs"
 
#8 Geriau naujas ar devėtas telefonas
Kiekvieną kartą kai renkantės telefoną, ar nepagalvote, kad geriau būtų pirkti devėtą, bet geresnį ir pigiau parduodamą modelį? Jeigu pvz. dairotės naujo telefono už ~400€, tačiau nieko gero nerandate - paimkite devėtą iPhone 6S ar net Samsung S7. Puikūs variantai, kurie dar ilgai tarnaus ir nekels jokių rūpesčių. Šiais telefonas galėsite naudotis dar mažiausiai 1 - 1.5 metų, o su gera priežiūra ir dar ilgiau. O jeigu vieną dieną pradės "durniuoti" telefonas, padarome "factory reset" ir išmanusis vėl veikia kaip naujas. Tad dar kartą pasikartosime - pagalvok prieš perkant ar nori naujo, bet vidurinės klasės telefonas, ar senesnio - bet aukštos klasės įrenginio
 
#9 Ką reiškia 16MP kamera?
 Ieškant naujo telefono, dažniausiai vienas iš pagrindinių kriterijų yra kamera ir kiek megapikselių ji turi. O čia nemažai kas suklysta manydami, kad kuo daugiau MP turi telefono kamera - tuo ji geresnė.
Tai yra netiesa. Pirmiausia, kas yra megapikseliai ir kaip jie skaičiuojami. Pavyzdžiui, telefonas turi 8 MP - tai reiškia, kad jo padaryta nuotrauka turės 8 milijonus pikselių, analogiškai telefonas su 22MP turės 22 milijonus pikselių nuotraukoje.
Tačiau, viskas priklauso nuo kameroje esančio sensorius bei lęšio kokybės. Kodėl? Nes kuo geresnis sensorius bei lęšis, tuo nuotraukoje esantys pikseliai yra kokybiškesni. Kaip pavyzdį galime paimti 22MP kamera. Jeigu šios kameros sensorius bei lęšis yra prasti, tu nuotraukoje turėsi 22 milijonus prastos kokybės pikselių, o tai duos prastesnės kokybės nuotrauką bei 8MP kameros su puikiu sensoriu bei lęšiu.
Todėl, prieš pirkdamas telefoną, visada išbandyk telefono kamerą, kad ir kiek MP ji turėtų. Taip išvengsi nuostabos, kai naujasis telefonas su 16MP kamera, fotografuoja prasčiau nei tavo draugo telefonas su 8MP kamera.
Tačiau, reikia žinoti, kad didesnis MP skaičius turi vieną gerą pliusą - bandant priartinti nuotrauką, netaip greitai pradės blogėti nuotraukos kokybė, o tai leis įžiūrėti smulkesnius objektus nuotraukoje. Tikėtina, kad nuotrauka daryta su 8MP kamera, praras kokybę žymiai greičiau bandant priartinti ją.
Apibendrinus - visada padaryk porą nuotraukų su telefonu ir tada spręsk, ar telefono kamera tau yra gera ar ne.
 
#10 Ar visada verta registruotis naudojantis facebook paskyra?
Dažnai atsisiuntus naują programėlę, mums reikia prisiregistruoti prie jos. O mes, kad sutaupyti laiko, dažniusiai renkamės registraciją naudojantis savo facebook paskyra. Atrodo, kas čia tokio baisaus?...
O iš tikrųjų - taip prisiregistruodami Jūs suteikiate informacijos facebook'ui apie savo veiklą, o to pasekoje - Jums yra pradedamos kišti reklamos, susijusios su ta programėle pagal jos temą.
Pavyzdžiui, atsisiuntus žaidimą ir prisiregistravus prie jo su facebook paskyra, naršant pačiam facebook Jūs matysite reklamas apie žaidimus, kažkokius pasiūlymas, kurie yra susiję su žaidimais. Gal tai Jums nėra svarbu, bet tik prisiminkite, kad apie Jus yra nuolatos renkama asmeninė informacija, kuria yra naudojamasi prieš pačius Jus.
Patarimas: stenkitės kuo mažiau naudotis facebook kaip registracijos būdu.
 
#11 Kaip sutvarkyti "Can`t connect to App store" klaidą?
Patarimas iPhone vartotojams, kurie susiduria su viena problema.
Ką daryti, kai įjungi App Store programėlę ir išmeta klaidą: "Can't connect to app store"
Pirmiausia, nueik į "Settings" - "iTunes & App store" ir paspausk ant "Apple ID". Atsijunk iš savo paskyros "Sing Out". Tada prisijunk prie jos iš naujo.
Viskas, problemos kaip nebūta ir tu vėl gali prisijungti prie App Store!
 
#12 Noriu įkrauti telefoną kuo greičiau!
Kaip dažnai tenka kuo greičiau pakrauti telefoną, nes reikia išeiti iš namų už pusvalandžio?
Pirmiausia, įjunkit Airplane mode režimą - pabūsite be ryšio, bet telefonas krausis ženkliai greičiau.
Antra, padėkite telefoną krautis ant kieto ir vėsaus paviršiaus ( sunku rasti tokį vasarą, bet pasistenkite krauti bent šešėlyje ).
Trečia - jokiu būdų nekraukite sujungus telefoną su kompiuteriu. Naudokit originalų pakrovėją ir BE prailgintuvo pagalbos, kraukite telefoną sujungus jį su elektros lizdu.
Ketvirta, palikite telefoną ramybei krautis tą pusvalandį !
 
#13 Kurk iOS operaciniai skirtas programėles
Patarimas planuojantiems arba kuriantiems programėles: pagal statistiką, 2016 metais net 66 app'su kūrėjai uždirbo $1 milijoną ir daugiau iš iOS app'su. Tuo tarpu tik 39 leidėjai sugebėjote pasiekti $1 milijoną parduodami android programėles.
Lyginant su 2015 metais, 2016 metais skirtumas tarp iOS ir Android milijoninių app'su sumažėjo. Bet faktas išlieka tas pats - statistiškai turite didesne tikimybę uždirbti $1 milijoną parduodami iOS app'sus.
Taip pat dar toks asmeninis patarimas: jeigu turi gera idėją ir manai, kad tai bus aktualu pasauliui - pradėk kurti. Rinka dar nėra užpildyta, kad pasakyti - ai jau yra tų app'su visokių. Nėra, kurk ir daryk. Programavimo kalba, kuria gali kurti iOS programėles - Swift. Tad lauksime daugiau lietuviškų app'su iš tavęs.
 
#14 Patarimai aktyviems telefonų naudotojams vasaros laikotarpiu
Praktiškai vasarai atėjus, norime dabar pat priminti, kaip elgtis su savo išmaniuoju!
️Pirmiausia, vasara, o tai reiškia didžiulius karščius, ypač uždarose aplinkose. Todėl niekada nepalikite telefono mašinos salone! Tai gali sukelti ilgaamžių bėdų telefono baterijai ar pačiam telefonui, ko pasekoje, teks keisti vieną arba kitą.
Stenkitės kuo mažiau naudotis telefono esant tiesioginiame saulės spinduliams. Turbūt jau teko pastebėti, kad telefonas išsikrauna žymiai greičiau, nes tiesiog paprasčiausiai pradeda kaisti nuo gaunamos saulės šilumos.
Įsigykite vandeniui atsparų dėklą, nes vasara būna taip kad pamirštame išsiimti telefoną iš kišenės ir tiesiog netyčia einames maudytis su juo ( džiaukitės jeigu dar nepatekot į tokią situaciją  ).
Stenkitės kuo mažiau fotografuoti esant tiesioginiame saulės spinduliams šviečiantiems į telefono objektyvą ( svarbiausia ne per ilgai laikyti nukreiptą kamerą į saulę ). Tai kenkia pačiai kamerai ir to pasekoje galite nebeturėti galimybės fotografuoti šią vasarą ( liks tik selfie kamera...)

 

#15 Nešiojama baterija tau niekada nepakenks
Paprastas patarimas keliaujantiems: nusipirkite power-bank ( nešiojąmą bateriją ). Anksčiau tai buvo gana nepigus ir sunkus daiktas, o dabar galima įsigyti ganėtinai mažą, lengvą už 10-15€.
Pagrindis nešiojamos baterijos pliusas? Kad gali telefoną įkrauti vieną, du ar net 3 kartus kad ir kur būtum. Brangesnės nešiojamos baterijos leis tau įkrauti išmanųjį 4, 5 ar net 6 kartus - priklausomai nuo jos talpos.
Tai yra pigi investicija, kuri sutaupys tau nervų, sveikatos ir blogos nuotaikos. Ir galėsi nebijoti, kad telefonas išsikraus vidurį koncerto 
P.S. Kaip pavyzdys, A-DATA 12500mAh baterija, kuri Lietuvoje parduodama už +-15€. Galimybės? Įkrauti telefoną pilnai nuo 0 iki 100% iki 5 kartų.

 

Sekite mus facebook ir gaukite daugiau informacijos apie išmaniuosius bei jų palyginimus!